Bardzo Pilne!!!

„Jedynie woda jest w stanie odmienić pustynię. Woda to życie. Miłość jest tą wodą.”

Bardzo proszę o pomoc w dalszej terapii

Podczas jednej sesji zaobserwowaliśmy u Maćka niewielkie wyciszenie, mniej agresji do samego siebie pod czas napotkanej trudności / najczęściej bije sie pięściami po głowie, albo wali w stół lub wyładowuje sie na mnie/ więcej koncentracji ale i zaczął lepiej jeść…. i to po jednej sesji..
Żeby terapia zakończyła sie sukcesem, sesje muszą trwać praktycznie jedna po drugiej i tu pojawia sie problem, koszt jednej sesji to 500 zł :(

w dalszym ciągu potrzebujemy-

- ubranka na 128-134 cm wzrostu

- książeczki do czytania i słuchania tzw. audiobooki

- książeczki i pomoce edukacyjne w języku angielskim

- pomoce edukacyjno-dydaktyczne i materiały logopedyczne i glottodydaktyczne:

* wszelkiego typu układanki, gry i instrumenty muzyczne
* programy multimedialne( w j.polskim)

- artykuły szkolne ( farbki, kredki zeszyty itp…)

- tusz hp 650

- papier ksero

- folia do laminatora

- koperty

- znaczki pocztowe

- kolorowe kartki

- koszulki na dokumenty


- baterie do aparatów słuchowych nr 675

- kosmetyki dziecięce

- art. żywnościowe, chemia

- leki: Actifed, Ferwex junior, syropy na kaszel, tran,
preparaty witaminowe np. Sanostol, krople do nosa Otriwin Orofor,
Olmisol,  preparaty odpornościowe, Sudocrem
środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe (Nurofen, Ibufen, Ibum) w syropie i w czopkach,
parafina do czyszczenia uszu
….może chciałbyś mi pomóc i wziąść trochę wizytówek i ulotek do swojej pracy czy też rozdać znajomym? położyć w sklepie, aptece czy wsunąć do skrzynek sąsiadów:) można też zostawić w ulubionej kafejce czy piccerii, może galerii? każda pomoc mile widziana….
Kochani bardzo proszę pomóżcie mi kupić dla dziecka system FM, bez niego trudno mu jest w szkole ze zrozumieniem nauczyciela.

System usprawniający komunikację werbalną:

System FM pozwala wyeleminować problemy ze słuchem i zrozumieniem mowy w sytuacjach dużego hałasu, złej akustyki i sal w szczególności w szkołach. U dzieci korzystających z aparatów słuchowych trudności w tym zakresie pojawiają się tam gdzie występuje pogłos. mówca jest oddalony a szczególnie gdy się przemieszcza np chodzi po klasie- wtedy jego głos jest cichy i niewyraźny. W takich sytuacjach w których zakłócone zostają warunki odbioru mowy drogą słuchową, skutecznym rozwiązaniem jest system FM. Jest on bardzo potrzebny w szkole, gdzie jest duży hałas i dziecko ma problemy z usłyszeniem nauczyciela. Ucho dobrze słyszącego człowieka automatycznie wycisza hałasy skupiając się na dźwiękach dla nas ważnych np na głosie nauczyciela. Aparaty słuchowe nie wyciszają niczego, z równym natężeniem nagłaśniają wszystkie dźwięki i to dziecko nosząc aparaty uczy się rozpoznawać te dźwięki które są dla niego w danej chwili ważne. Urządzenie to pozwala wyraźnie usłyszeć głos nauczyciela tłumiąc hałas wokoło. System FM zapewnia lepszy komfort słyszenia jak i rozumienia mowy. Przyczynia się też do lepszej mowy dziecka- słyszy dość dobrze końcówki zdania, samogłoski i spółgłoski.

System nadawczo- odbiorczy stereo FM z nadajnikiem Inspiro kosztuje 15 999 zł

Bardzo potrzebujemy też maty ozonowej do kontynuowania hydromasażu w domu. Mając tę mate moglibyśmy zrezygnować z tych masaży w gabinecie chiropraktyka co pozwoliłoby nam oszczędz ić sporo pieniędzy a co za tym idzie kupić w te miejsce jakąś pomoc edukacyjną dydaktyczną czy też tusz potrzebny do drukowania apeli i pomocy dla dziecka

Regularne masaże ozonowe przynoszą najlepsze efekty i prowadzą do prawdziwej poprawy przy bólu kręgosłupa, nadpobudliwości dziecka jak też wpływają pozytywnie na krążenie krwi. Bardzo pomogłaby Maćkowi w terapii. Zalecają nam ją chiropraktyk jak też fizjoterapeuta pod których opieką jest Maciek..
cena przekracza moje możliwości zakupuppssv3rzitzMaciek oprócz systemu FM potrzebuje również  specjalnych programów multimedialnych które niestety są bardzo drogie i przekraczają moje możliwości finansowe, więżę że dzięki państwa pomocy uda mi się je zakupić i wspomóc Maćka rozwój jak też usprawnić jego terapię logopedyczną i rehabilitację słuchową.

będę wdzięczna za pomoc w kupnie tych pomocy do pracy z dzieckiem-

wydawnictwo WIR

- Moje układanki -  część 3-4
- Stymulacja i Terapia ” Relacje czasowe i przestrzenne”
-Stymulacja i terapia ” Analiza i synteza wzrokowa”
-Moje sylabki- część 5
-Powtarzam Rozumiem Nazywam część 1

- jak też za gry planszowe..

Program do wczesnej terapii zaburzeń funkcji poznawczych i percepcyjno-motorycznych,wspomagania stymulacji wielozmysłowej oraz wspierania wszechstronnego rozwoju dziecka niesłyszącego.
cena programu- 1790,00 zł

Pomaga zlikwidować podstawową przeszkodę w nauce dzieci głuchych, jaką jest sprzężenie zwrotnego w trakcie mówienia.
cena programu- 1349,00 zł
Cyfrowy korektor mowy jest jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń służących do poprawy płynności mowy.
cena urządzenia- 1920,00 zł

Dysleksja umożliwia przeprowadzenie profesjonalnej diagnozy i terapii pedagogicznej, zawiera kompleksowy materiał pozwalający na prowadzenie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych z dziećmi objętymi ryzykiem dysleksji min niesłyszących. Zastosowana w programie przyjazna forma nauki przez zabawę sprzyja szybszemu osiąganiu oczekiwanych rezultatów terapii.

cena programu- 1283,00 zł


Ceny programów w zależności od miejsca zakupu mogą się różnić, nie mniej są bardzo drogie i potrzebne do efektywnej rehabilitacji MaćkaZ uwagi na trudności z nauką języka angielskiego, będę wdzięczna za wszelkie pomoce w języku angielskim dla Maćka- wszelkiego typu gry, programy multimedialne, książeczki…